Instalacje gazowe BRC SEQUENT LDI

ZESTAW: 11 500 zł
Dopłaty: np. nietypowy zbiornik, wlew pod klapkę, czujnik poziomu paliwa, lubryfikacja, silnik typu boxer
Instalacje gazowe Łódź BRC SEQUENT LDI
Autogaz BRC SEQUENT LDI, a więc LPG Direct Injection, to najbardziej zaawansowany technologicznie system bezpośredniego wtrysku gazu w fazie ciekłej. System ten przeznaczony jest do konkretnych modeli samochodów z bezpośrednim wtryskiem benzyny.

Wtrysk gazu w fazie ciekłej do komory spalania następuje poprzez pompę wysokiego ciśnienia oraz wtryskiwacze benzynowe. Systemy LDI nie korzystają z wtryskiwaczy gazowych oraz reduktorów gazu. Na uwagę zasługuje fakt, że w rozwiązaniu tym wtryskiwacze benzyny chłodzone są przepływającym przez nie paliwem LPG, co pozwala zredukować ilość spalanego gazu, jednocześnie wyraźnie zwiększając osiągi samochodu. Dzięki lepszemu odparowaniu i mieszaniu gazu z powietrzem nie dochodzi do spłukiwania filmu olejowego ze ścianek cylindra, co wydłuża żywotność silnika.

Spośród szeregu innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w LDI na pierwszy plan wysuwa się sterownik gazu LDI. Zapewnia on doskonałą komunikację z centralą benzynową, dzięki czemu precyzyjnie dawkuje LPG.

W modelu instalacji LPG BRC SEQUENT LDI silnik, bez względu na temperaturę, uruchamia się na LPG bez udziału benzyny. Dla właściciela samochodu jest to opłacalne także wtedy, gdy pokonuje niewielki dystans. Programowanie układu jest niezwykle proste – polega na wgraniu mapy, odpowiedniej dla określonego modelu samochodu. Korzystając z LDI, użytkownik samodzielnie decyduje, czy chce jechać na gazie, czy benzynie.
line